Eifel vulkanológiai terepgyakorlat

Eifel, Németország
Időpont
-

Az MTA-ELTE Vulkanológiai Kutatócsoport tagjai, valamint a ELTE geológus hallgatói csoportos tanulmányúton vettek részt, amelynek célja a németországi Eifel-hegység vulkanizmusának megismerése, valamint terepi vulkanológiai ismeretek elsajátítása volt. A terepgyakorlatot Dr. Gerhard Wörner, a göttingeni Georg-August-Universität geológus professzora vezette.
Fő témája a Kelet-Eifel vulkanizmusa és ezen belül a 12900 éves Laacher See kitörés volt, amelyet utolsó napon a Nyugat-Eifel maar vulkánjainak tefra rétegsorai és festői tavainak panorámája zártak. A geológiai szakmai programot jól kiegészítették a földtani értékek turisztikai hasznosításának lehetőségeit bemutató geoturisztikai vonatkozások (Vulkaneifel geopark, Deutsche Vulkanstraße)